Ogólnoszkolny spływ kajakowy.

29 maja odbył się kolejny już w naszej szkole spływ kajakowy w ramach integracji zespołów klasowych. Grupa stanowiła zgrany zespół liczący 27 osób z klas: I b, I c, II b, II d, II c i III b. Tym razem opiekunami grupy byli: p. Magdalena Kaczmarek, ks. Krzysztof Piątek i p. Tomasz Puchowski.
Już od samego rana nie było ani jednej chmurki na niebie, a temperatura sięgała 30°C. Autokarem dojechaliśmy do Starej Rzeki, skąd dobrani w pary ruszyliśmy trasą liczącą 13 kilometrów do stanicy wodnej w Tleniu.
Pierwsze 30 minut polegało na spowalnianiu spływu, ze względu na parę dziewcząt, które oprócz obracania się wokół obijały kajak to o lewy brzeg, to o prawy. Mina pana ratownika, który z obowiązku płynął jako ostatni była bezcenna. W ostateczności dzięki przewidywalności  ks. Krzysztofa, który zabrał ze sobą linę, można było dziewczyny zholować do brzegu. Pozostała część grupy spisała się na medal. Wszyscy w dobrym tempie dopłynęli do stanicy, gdzie czekało na nas przygotowane ognisko. Po upieczeniu kiełbasek niektórzy znaleźli jeszcze siły, aby rozegrać mecz w piłkę siatkową.

To był udany dzień pełen wrażeń.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content