„Otrzęsiny na Olimpie”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły samorząd uczniowski przygotował Otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych, aby powitać ich w społeczności uczniowskiej ZSP. Tegoroczne Otrzęsiny odbyły się pod hasłem „Otrzęsiny na Olimpie”. Konkurowały ze sobą trzy klasy: liceum ogólnokształcące, technikum oraz zasadnicza szkoła zawodowa. W rolę prowadzących wcielili się Katarzyna Rychlewicz – Hera oraz Remigiusz Leppek – Zeus, którzy przenieśli nas do Starożytności. Wśród konkurencji olimpijskich znalazły się: wyścigi rydwanów, quiz o Bogach, taniec zorba, żywa rzeźba, pięta Achillesa, jedzenie jabłka, kalambury o aforyzmach oraz zaprojektowanie szkoły w stylu doryckim, jońskim, korynckim. Konkurencje olimpijskie były tak zaplanowane, aby wychowawcy klas byli równie zaangażowani, jak ich wychowankowie. Rywalizowali ze sobą: p. Joanna Chmielecka, p. Ewa Fankidejska oraz p. Piotr Lewandowski. Zmagania na Olimpie oceniało jury w składzie: p. Danuta Czyż, p. Małgorzata Olszewska – Krupicz oraz Emilia Bartoszewska z klasy III A. Igrzyska dobiegły końca. Na górze Olimp zasiedli w kolejności: kl. Ic – zasadnicza zawodowa, Ia – liceum ogólnokształcące,  kl. IT – technikum logistyczne.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content