„Plażing na płótnie”

Pod takim hasłem upłynął nam piknik artystyczny w tym roku. Wydarzenie niezwykłe, tym bardziej, że swoją obecnością zaszczycił nas wybitny polski malarz p. Jan Zwolicki. Jest on artystą niezależnym, absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W 1994 roku zdobył uznanie w Niemczech dzięki wystawie „Kunst im Amt” – „Sztuka w urzędzie” w Miltenbergu, w Bawarii.

Artysta współpracuje z Nowym Towarzystwem Artystycznym „Neuer Kunstverein Aschaffenburg”. Jego aktywność artystyczna zaowocowała wieloma indywidualnymi wystawami szczególnie na terenie Niemiec, między innymi we Frankfurcie nad Menem, w miejscowościach  Offenbach i Obernburg nad Menem, w mieście kraju związkowego Badenia-Wirtembergia w Müllheim, w Bawarii w miastach Würzburg i Aschaffenburg, w mieście Worms.

Artysta regularnie wystawia swoje prace w Niemczech. Może pochwalić się również ekspozycjami stałymi.

W Polsce obrazy Jana Zwolickiego można było podziwiać w galerii Akcent w Grudziądzu dwukrotnie w 2010 i 2012.

Podczas Pikniku artystycznego odbyła się także  wystawa prac autorstwa J. Zwolickiego. Młodzież miała również okazję przeprowadzenia krótkiego wywiadu z malarzem. Dla wszystkich uczestników pikniku była to bardzo cenna lekcja sztuki.

Pan Jan Zwolicki zgodził się także oceniać popisowe występy uczniów. Żywe obrazy o tematyce plażowej, plażowe dania i piosenki. Zwyciężyła klasa II, która tradycyjnie już wygrała słodkości.

Mimo, że pogoda nie dopisała i ogrzany słońcem piasek musieliśmy zastąpić przygotowanymi rekwizytami, dzień ten upłynął wszystkim  pod hasłem dobrej zabawy.

artysta malarz.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content