Pokaz naukowy pt. „Żywioły w akcji”

W ramach odsłony pokazu „Ogień i woda” pokażemy nietypowe płomienie i ich piękne barwy, zademonstrujemy jakim świetnym rozpuszczalnikiem jest woda i wykonamy barwne reakcje, wyjaśnimy i pokażemy czym jest napięcie powierzchniowe i przy użyciu suchego lodu zrobimy giga bańkę mydlaną, pokażemy wodny światłowód i uwidocznimy niezwykłe kształty spadającej wody oraz sprawimy, że prawie zwykła rura będzie śpiewać. 

Link do pokazu na żywo – Pokaz będzie można zobaczyć w sobotę (20 marca) o godz. 12:00.

W ramach odsłony pokazu „Ziemia i powietrze” zaprezentujemy właściwości skroplonego azotu i obiektów nim schłodzonych, gęstości różnych gazów oraz gazów o różnych temperaturach, wizualizację fal dźwiękowych za pomocą rury Rubensa i inne efekty dźwiękowe, efekty magnetyczne związane z prądami wirowymi w różnych konfiguracjach magnesu i przewodnika oraz magnetyzm ziemskich minerałów. 

Link do pokazu na żywo – Pokaz będzie można zobaczyć w sobotę (20 marca) o godz. 15:00.

Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w pokazach!


ZSP Nowe © 2021
Skip to content