Pomoc w organizacji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

5 grudnia 2015 roku wolontariusze z naszej szkoły pomagali w organizacji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Imprezę dla dzieci, młodzieży, dorosłych borykających się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowem. Uczestniczyliśmy we wszystkich czynnościach organizacyjnych przewidzianych na ten dzień: przygotowanie sali na przyjęcie gości, wspólna zabawa, koordynowanie działań związanych z poczęstunkiem oraz porządkowanie pomieszczeń szkoły po uroczystości. Uczniowie, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie to: Katarzyna Rychlewicz, Daria Grochocka, Magdalena Ciesielska, Klaudia Piórek, Weronika Muszyńska, Karolina Dulna, Roksana Bujak, Wiktoria Szewczuk, Paulina Buchaj, Marcin Koprowski oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pani Danuta Czyż i pani Wioletta Kuziemkowska.

5 grudnia na całym świecie obchodzony był także Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Była to okazja do tego, by pokazać, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i miedzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.1

Wymienieni wyżej uczniowie spędzili ten czas bardzo pracowicie, a ich postawa jest godna naśladowania.

  1. http://www.eurodesk.pl/eurokalendarz/miedzynarodowy-dzien-wolontariusza

ZSP Nowe © 2021
Skip to content