„Porządkowanie świata czyli fascynująca historia normalizacji”

9 grudnia uczniowie klas II oraz III Technikum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Panowie przygotowali prezentację pt. „Porządkowanie świata czyli fascynująca historia normalizacji”. Młodzież dowiedziała się skąd wywodzi się normalizacja, poznała historię norm w kraju oraz na świecie. Treści były przedstawione w bardzo zrozumiały sposób, prezentacja była uatrakcyjniona wieloma ciekawymi zdjęciami.

Głównym celem spotkania z Polskim Komitetem Normalizacyjnym było uświadomienie przyszłym technikom jak ważna jest normalizacja, umiejętność posługiwania się normami w działalności własnych biznesów, pracy w przedsiębiorstwach czy byciu świadomym konsumentem.

Była to bardzo cenna lekcja, łącząca historię pomysłów ludzkich mających wpływ na dzisiejsze funkcjonowanie społeczeństwa.

Zaproszono nas również do wzięcia udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Normalizacyjnym „Normy gwarantem bezpieczeństwa produktów”. Po informacje dotyczące konkursu można zgłosić się do nauczyciela przedmiotów zawodowych – p. Jagody Klein.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content