Przedsiębiorczy kandydat – ostateczna rozgrywka

27 i 28 stycznia uczniowie III klasy Liceum oraz IV klasy Technikum przystąpili do ostatniego etapu konkursu: Symulacyjnej Rozmowy Kwalifikacyjnej z pracodawcą pod hasłem „Przedsiębiorczy kandydat” – w rolę których wcieliły się Panie: Izabela Glaza – szkolny doradca zawodowy oraz Anna Suberlak – przedstawiciel Punktu Pośrednictwa Pracy w Nowem. Symulacje rozmów były poprzedzone sporządzeniem odpowiednich dokumentów aplikacyjnych oraz warsztatami z zakresu sztuki autoprezentacji. Młodzież w ostatnim etapie konkursu losowała zestawy pytań, które dotyczyły kompetencji, predyspozycji zawodowych i pojęć związanych z rynkiem pracy. Prócz podstawowych pytań dodatkowo pojawiły się do wykonania zadania rekrutacyjne: matematyczne i logiczne. Uczestnicy zajęć popisywali się również swoją kreatywnością, rozwiązując kalambury, układając puzzle, odczytując fragmenty poezji oraz sporządzając życzenia okolicznościowe. Inni wyszukiwali błędy stylistyczne i ortograficzne w otrzymanym tekście, przeprowadzali dyskusje z inicjatorkami spotkania na dowolnie wybrany przez siebie temat oraz podawali przykłady rozwiązań konkretnych zdarzeń sytuacyjnych.

Dwa dni praktycznych warsztatów i indywidualnych rozmów pozwoliły poznać inicjatorkom spotkania plany życiowe uczestników, ich zainteresowania, np.: militariami, motoryzacją PRL-u, ornitologią, kuchnią polską tradycyjną i światową czy sportem.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content