Redakcja E-Bez cenzury z wizytą w Bydgoszczy

W piękny słoneczny wtorek grupa dziennikarsko – medialna i zaprzyjaźniony logistyk Natan udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem podróży była wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Mariana Rejewskiego a także zwiedzanie siedziby TVP w Bydgoszczy.

W bibliotece uczniowie mieli okazję poznać sposób korzystania z katalogów tradycyjnych i elektronicznych, dowiedzieli się, w jaki sposób funkcjonuje biblioteka a także  jakimi zbiorami dysponuje. Największą frajdę sprawiła jednak wizyta w Muzeum Oświaty, gdzie zgromadzone zostały  związane z edukacją  rekwizyty pochodzące z minionych epok. Tradycyjny dzwonek, tabliczki zamiast zeszytów, pióro i kałamarz, elementarz M. Falskiego i oczywiście znany wszystkim Plastuś  wywołały sporo emocji.

Drugim, ważnym punktem wycieczki była TVP Bydgoszcz. Pod czujnym okiem i kierunkiem przewodnika uczniowie zwiedzili zakamarki budynku i poznali zajęcia ludzi zatrudnionych w telewizji. Od archiwum po studio nagrań. Zobaczyli wszystko to, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej. Być może w trakcie właśnie tej wizyty ktoś naszych szkolnych dziennikarzy połknął bakcyla…


ZSP Nowe © 2021
Skip to content