SPORTMANIA VISTULA RACE

W niedzielę 15 sierpnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegu terenowym z przeszkodami pod nazwą „SPORTMANIA VISTULA RACE”. Zawody były jedną z wielu atrakcji podczas plenerowego pikniku, który został zorganizowany z okazji „Dnia Wojska Polskiego”. Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia byli Mateusz Rogowski i Łukasz Bordewicz, przedstawiciele „Sportmania GYM” w Nowem oraz Związek Rezerwistów Rzeczypospolitej Polskiej. Cała impreza odbywała się terenie nadwiślańskich łąk przy ulicy Rybackiej w Nowem.

 

  …Zawodnicy musieli zmierzyć się z wymagającymi przeszkodami na trasie biegu. Należało wykazać się dobrą kondycją i sprawnością fizyczną a przede wszystkim uporem i odwagą. Dodatkowo uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w turnieju strzeleckim o Puchar Związku Rezerwistów RP oraz posilić się wojskową grochówką. Całej imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda oraz radosny nastrój. Serdeczne podziękowania należą się dla wszystkich, którzy wspierali wspólnie podjętą inicjatywę przez  „Sportmania GYM” oraz Związek Rezerwistów Rzeczypospolitej Polskiej. Przede wszystkim dzięki owocnej współpracy oraz ludziom dobrego i hojnego serca lokalna społeczność mogła uczestniczyć w wydarzeniu pełnym atrakcji i pozytywnej energii w duchu sportowej walki. Z tego miejsca jako współorganizator, chciałbym serdecznie podziękować Łukaszowi Bordewiczowi i Mateuszowi Rogowskiemu za dotychczasową, bardzo owocną współpracę oraz ludziom, którzy ich wspierają w tytanicznej pracy, jaką wykonują. 

Jako członek Związku Rezerwistów Rzeczypospolitej Polskiej dziękuję Piotrowi Połom,  dzięki któremu mogliśmy serwować pyszną grochówkę. Podziękowania również dla Zakładów Mięsnych „NOVE” za smaczne kiełbaski na ognisko. Dziękuję panu Łukaszowi Kuchcie oraz pani Adrianie Skarzyńskiej z ufundowanie nagród w konkurencji biegowej w kategorii „Kadet ZRRP” oraz turnieju strzeleckim o puchar Związku Rezerwistów RP. Dziękuję panu Marcinowi Lewandowskiemu za okazaną pomoc i udostępnienie miejsca do zorganizowania pikniku. Dziękuję panu Piotrowi Kitowskiemu, Aleksandrowi Zwolak oraz państwu Grażynie i Waldemarowi Karpus za okazaną pomoc rzeczową. Dziękuję Michałowi Zimny za niesamowitą fotorelację całego wydarzenia. Dziękuję grupie młodzieży z tworzącego się Pododdziału Kadetów Związku Rezerwistów RP w Zespole Szkół w Nowem za pomoc w organizacji oraz za wolę sportowej walki podczas biegu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wspierali naszą wspólną inicjatywę, dzięki której mieszkańcy Nowego i okolic mogli spędzić niedzielę w jakże odmienny, ciekawy i pełen wrażeń sposób. Gratuluję wszystkim zawodnikom ukończenia tego wymagającego biegu oraz zdobytych laurów w poszczególnych konkurencjach. 

 

Klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach i konkurencjach.

 

Kategoria Senior Kobiety:

 

 1. Wiktoria Stachulska
 2. Mirosława Barszczewska
 3. Agnieszka Scherff

 

Kategoria Senior Mężczyźni:

 

 1. Bartosz Szyplewski
 2. Jan Karwasz
 3. Dawid Górski

 

Kategoria Junior:

 

 1. Igor Jopek
 2. Mateusz Filipiak
 3. Dominik Świerczyński

 

Kategoria Kadet ZRRP kobiety:

 

 1. Monika Puchowska
 2. Ola Wolfajl
 3. Jagoda Giera

 

Kategoria Kadet ZRRP mężczyźni:

 

 1. Dariusz Borzyszkowski
 2. Dawid Pyrz
 3. Aleksander Puchowski

 

Turniej strzelecki o puchar ZRRP:

 

 1. Jan Richlicki
 2. Dominik Orzechowski
 3. Martin Sobkowiak

 

Serdecznie gratulujemy!

Tymi słowami podsumował niedzielne wydarzenie współorganizator Tomasz Puchowski.

 


ZSP Nowe © 2021
Skip to content