Sportowy początek roku szkolnego!!!

Nowy rok szkolny nasi uczniowie rozpoczęli na sportowo. Wrzesień i październik należał do reprezentantów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem, którzy wielokrotnie wyjeżdżali na zawody w biegach przełajowych. Zaczęliśmy od wyjazdu na zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych w Świeciu na dystansie 1500 metrów dla dziewcząt i 2000 metrów dla chłopców. Spośród czwórki reprezentantów (Dorota Kaczkowska, Kasia Rychlewicz, Bartek Szyplewski, Kacper Knopa) dwoje zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich. W finałach na szczeblu wojewódzkim naszą szkołę mieli reprezentować: Kasia Rychlewicz i Bartosz Szyplewski. Niestety, Kasia wyjechała na międzynarodową wymianę młodzieży, w wyniku czego nie mogła uczestniczyć w zawodach. Jedyny reprezentant ZSP podczas zawodów wojewódzkich w Bydgoszczy zajął III miejsce na dystansie 2000 metrów w indywidualnych biegach przełajowych. Bartrek Szyplewski swoim osiągnięciem zapisał się w historii szkoły. Gratulujemy mu serdecznie, życząc kolejnych sukcesów na arenie sportowej!

Uczniowie ZSP uczestniczyli również w powiatowych sztafetowych biegach  przełajowych, zajmując IV miejsce w kategorii dziewcząt oraz III miejsce w kategorii chłopców.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich reprezentantów ZSP za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów składa opiekun i nauczyciel wychowania fizycznego – Tomasz Puchowski.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content