ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI PROPONUJE WSPÓLNĄ ZABAWĘ POD HASŁEM:

 „ZABIERZ PLUSZAKA – NIE BĘDZIESZ PYTANY”

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu  i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Święto to obchodzimy od 25 listopada 2002 roku. Datę tę ustanowiono w setną rocznicę powstania pluszaka. Wszystko rozpoczęło się w 1902 roku. Prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Jeden ze współtowarzyszy Prezydenta, postrzelił malutkiego niedźwiadka. Gdy przyprowadził do Roosvelta przerażone zwierzątko, ten natychmiast kazał uwolnić niedźwiadka. Jeden z obserwatorów tej sytuacji postanowił ją narysować. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie. Producent zabawek, który natknął się na ten obrazek postanowił to wykorzystać… Od tego momentu rozpoczęła się produkcja, a maskotki nazwano zdrobniałym imieniem Prezydenta – Teddy … Bear!


ZSP Nowe © 2021
Skip to content