Światowy Dzień Walki z Anoreksją

Kiedy odchudzanie staje się obsesją? Gdzie jest granica rozsądku?

 

6 maja to Światowy  Dzień Walki z Anoreksją. W tym dniu nasza klasa II a wybrała się do Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, by uczestniczyć w  zajęciach na temat zaburzeń odżywiania. Pierwszą część wykładów pod hasłem Trudny orzech do zgryzieniaczyli o tym, co kryje wnętrze osoby z zaburzeniami odżywiania przeprowadziły mgr  Magda Jaroch i Kamila Piankowska. Dokładnie opowiedziały o chorobie, jaką jest anoreksja i przedstawiły nam relację „z życia wziętą” wyleczonej już anorektyczki.

Druga część wykładów przebiegała pod hasłem Emocje – bać się ich czy nie, jeść czy nie? oraz Lekka jak motylek… anoreksja i bulimia. Czyli o czynnikach rodzinnych sprzyjających zaburzeniom odżywiania. Prowadzącymi były: dr n. hum. Dominika Łęcka oraz mgr Magda Jaroch, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Przedstawiły nam czynniki wyróżniające rodziny, w których występują te choroby oraz pokazywały, jak należy postępować, aby im zapobiec.

Warsztaty i wykłady były bardzo ciekawe. Aktywnie w nich uczestniczyliśmy. Jednak najbardziej interesujące były dla nas rozmowy z osobami, które przez kilka lat zmagały się z tą straszną chorobą.

Majka Kaczkowska II a

20140506_105316


ZSP Nowe © 2021
Skip to content