Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 13 – 17 listopada wspólnie z panią Anną Suberlak z Punktu Pośrednictwa Pracy w Nowem dołączyliśmy do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, a na niej m.in. trafny cytat Henrego Forda „Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał się klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem”. Klasy I b i II b na zajęciach z doradcą zawodowym grały w prostą grę biznesową: produkcję i sprzedaż wybranych figur geometrycznych. Ogłoszono także konkurs na czterowiersz dotyczący przedsiębiorczości. Wygrał Karol Zamłyński z klasy III b.
„Posłuchajcie wiersza, który przyda się w życiu,
W wierszu tym wszystko jest ciągle w użyciu,
Wiersz ten opowiada o przedsiębiorczości,
Nauczenie się jej doprowadza do radości.”
Podsumowując: człowiek przedsiębiorczy jest aktywny, kreatywny, przewidujący (patrz H. Ford), dostrzegający i wykorzystujący życiowe szanse i możliwości, mądry i konsekwentny, odpowiedzialny i odważny… Tych cech można wymienić wiele – każdy przedsiębiorca na pewno dodałby na samym początku – pracowitość.
Uczmy się więc przedsiębiorczości – dla radości, polepszania jakości życia, wpływania na rozwój własny i innych ludzi, a także kraju,czy świata (jeżeli ktoś szeroko rozwinie skrzydła).
Danuta Czyż – doradca zawodowy
(główną nagrodę w konkursie na czterowiersz odbiera za Karola Kacper Szmit – też wyróżniony w konkursie 🙂


ZSP Nowe © 2021
Skip to content