Szanuj życie – nie bądź ofiarą, rób swoje zawodowo

Wakacje tuż, tuż. To nie tylko czas sprzyjający odpoczynkowi, podróżom, ale też podejmowaniu pracy. Wiele młodych osób w tym okresie zdobędzie swoje pierwsze doświadczenie zawodowe oraz zetknie się z niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą aktywność zawodowa.

Aby odpowiednio przygotować młodzież, Panie: Izabela Glaza i Anna Suberlak zaprosiły pracownika sekcji prewencji wypadkowej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy – Pana Adama Cychowskiego, który podczas spotkania skoncentrował się przede wszystkim na przyczynach i okolicznościach wypadków przy pracy. By uświadomić młodzieży wagę problemu, przedstawił szokujące zdjęcia  i filmiki, ukazujące potęgę ludzkiej bezmyślności oraz braku wyobraźni, które zazwyczaj są tragiczne w skutkach i często prowadzą do śmierci pracownika.

Dodatkowo uczniów klasy II liceum i III technikum zapoznano z historią powstania Państwowej Inspekcji Pracy, zakresem działalności instytucji oraz przepisami prawa dotyczącymi młodocianych pracowników.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content