TARGI AKADEMIA 2015

Dnia 30 marca uczniowie klasy III a LO oraz IV T pod opieką p. Ewy Fankidejskiej, p. Izabeli Glazy i p. Artura Byczyńskiego, udali się do Gdańska na TARGI AKADEMIA  2015.

Podczas Targów miały miejsce prezentacje szkół wyższych, ukazujące najciekawsze zagadnienia dzisiejszej nauki, spotkania informacyjne z przedstawicielami OKE, dotyczące zasad zdawania matur. Gościem specjalnym w ramach spotkań „Droga do sukcesu” był Mateusz Kusznierewicz. Oprócz wykładów młodzież miała okazję uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach. Największą popularnością cieszyły się zajęcia z dr Wojciechem Woskiem, wykładowcą WSAiB m. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, który zachęcał do studiowania na kierunku Kryminalistyki i Kryminologii/Służby Specjalne i Policyjne. Dla uczestników przeprowadził warsztaty zabezpieczania dowodów na miejscu zdarzenia.

Podczas Targów zaprezentowało  się także wiele szkół wyższych z całej Polski oraz z zagranicy. Zwiedzający mogli zapoznać się z  bogatą ofertą kształcenia państwowych oraz prywatnych uczelni – od prawa, przez robotykę, aż po architekturę wnętrz.

Po kilkugodzinnym pobycie na terenie Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, uczestnicy wycieczki udali się do Sopotu, aby zwiedzić molo. Jednak tylko nieliczni odważyli się w tak niesprzyjającej pogodzie zobaczyć morze. Zziębnięci i przemoczeni licealiści udali się do Multikina, na projekcję wzruszającego, biograficznego filmu pt. „Snajper” w reżyserii Clinta Eastwooda. Film przedstawiał historię kariery wojskowej i życia osobistego Chrisa Kyle’a (Bradley Cooper),  który – wysłany do Iraku – zyskał sławę najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content