Targi Akademia 2017

20 marca 2017 r. uczniowie klasy II a wzięli udział w targach Akademia 2017 organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Młodzież mogła: zapoznać się z ofertą szkół wyższych i policealnych z terenu całej Polski, wziąć udział w warsztatach i wykładach, zwiedzić cały kampus UG (równolegle trwały dni otwarte uczelni).

Po wizycie na Uniwersytecie uczniowie udali się do MULTIKINA. Filmy, które obejrzeli:„Piękna i bestia”  lub „Logan: Wolverine”, bardzo się młodzieży podobały.

Cel główny wycieczki: zapoznanie się z ofertą i wymaganiami szkół oraz poznanie środowiska akademickiego został zrealizowany. Organizatorzy: wychowawca klasy pani Ewa Fankidejska oraz doradca zawodowy pani Danuta Czyż mają nadzieję, że uczniowie z jeszcze większym zaangażowaniem będą podejmowali wysiłki związane z nauką, tak żeby w 2018 roku dołączyć do  grona studiujących żaków.

Materiały informacyjne dotyczące możliwości kontynuowania nauki po szkole ponadgimnazjalnej dostępne są u doradcy zawodowego oraz w bibliotekach szkolnych.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content