Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika na Święcie Lasu.

 4 października 2019 roku uczniowie klasy III a LO wraz z wychowawcą P. Markiem Słomińskim i przy wsparciu Wicedyrektora P. Piotra Kalinowskiego udali się do Leśnictwa Bąkowo na obchody Święta Lasu zorganizowanego przez Nadleśnictwo Osie. Po powitaniu przez gospodarzy i zapoznaniu się z bieżącą działalnością leśnictwa został przeprowadzony instruktaż. Fachowcy- leśnicy zademonstrowali nam, jak profesjonalnie ,,sadzić las”. Po przejściu ,,na powierzchnię” zaczęła się praca. Wraz z przedstawicielami władz samorządów lokalnych i różnych służb mundurowych z terenu powiatu sadziliśmy dęby. Było to dla nas niezapomniane doświadczenie. Praca połączona z satysfakcją, że robimy coś ważnego i pożytecznego. Po tym już tylko przyjemność- smaczna grochówka, pieczone przy ognisku kiełbaski i słodkości.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content