Uczniowie ZSP Nowe w Hiszpanii

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem jest w trakcie realizacji projektu pt: “Europejska Jakość w Kształceniu Zawodowym” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Sześcioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem Joanną Chmielecką odbyli już pierwsze dwutygodniowe mobilności w Granadzie. Podczas staży zagranicznych mieli oni okazję zapoznać się ze stanowiskami i charakterem pracy dużych przedsiębiorstw. Poza codziennymi zobowiązaniami, każdego dnia uczestnicy zwiedzali miasto i jego zabytki takie jak: Katedra i Groby Królewskie, Albaicin (jedna z najstarszych dzielnic Granady), Plaza de Toros (Korrida) oraz Carmen de los Martires. Uczniowie naszej szkoły poznawali też kuchnię hiszpańską próbując typowych narodowych dań i przekąsek takich jak: tapas, churros, gorąca czekolada i pionono. W ramach programu kulturowego mogli zwiedzić przepiękne miasto, jakim jest Cordoba. Świetnie bawili się w Parku Nauki, gdzie weszli na najwyższy punkt widokowy a wieczór flamenco pozwolił im poznać uczucia, jakie są tym tańcem wyrażane. Nie obyło się też bez wizyty w Górach Los Cahorros otoczonych pięknymi gajami oliwnymi i strumykami. Jednak najbardziej utkwiła im w pamięci wizyta w Alhambrze, gdzie słuchając szumu płynącej niemalże w każdym pomieszczeniu wody, mogli zastanowić się nad bogatą historią tego miejsca i jego bohaterów. Każdy dzień pełnego wrażeń wyjazdu wspólnie relacjonowali na szkolnym profilu facebook’a i instagrama.
(link https://web.facebook.com/zspnowe/photos/pcb.2183300551997138/2183300198663840/?type=3&theater, https://www.instagram.com/zspnowe/?hl=pl).
To właśnie dzięki takim projektom jesteśmy w stanie uczyć się systematyczności, odpowiedzialności, kształtować umiejętność komunikowania się w języku obcym, współpracować w międzynarodowym zespole, poznawać nowe miejsca, ich kulturę, kuchnię, obyczaje. Wyjazd był dla wszystkich także żywą lekcją radzenia sobie ze strachem przed nowym i nieznanym…


ZSP Nowe © 2021
Skip to content