Warsztaty filmowe SZTUKA WYBORU

W dniach 8 – 11 czerwca 2017 r. uczniowie: Dobromir Meloch, Kacper Śliwa, Jakub Steinborn oraz doradca zawodowy Danuta Czyż uczestniczyli w warsztatach filmowych „Kamera! Akcja! Reakcja!” w ramach projektu edukacyjno – profilaktycznego SZTUKA WYBORU. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Fundacja TUMULT z Torunia.

Program warsztatów był bardzo bogaty. Zawierał m.in.:

  • spotkanie z filmem „Nienawiść” oraz debatę na temat jego przekazu,
  • zajęcia z gramatyki obrazu filmowego w studiu BlackFish – prowadzący: Marek Skrzecz i Kacper Sędzielewski,
  • spotkanie z aktorem, panią Dominiką Ostałowską,
  • zajęcia z roli storyboardu w produkcji filmowej – prowadzący: Janusz Martyn,
  • zajęcia z podstaw sztuki montażu – prowadzący: Tomasz Mączka,
  • warsztaty plenerowe – nagrywanie i montaż filmów,
  • prezentacje oraz dyskusje nad materiałem filmowym przygotowanym pod opieką specjalistów: Marka Skrzecza, Kacpra Sędzielewskiego, Lude Reno, Feliksa Novikowa.                                                                                                                                        

Całość była bardzo perfekcyjnie zaplanowana i zrealizowana 🙂 Celem warsztatów było przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy twórczej nad filmem konkursowym w ramach wspomnianego wyżej projektu. Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę http://www.sztukawyboru.pl, gdzie można zapoznać się z efektami pracy podczas minionych edycji. 

Organizatorom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za nową wiedzę, umiejętności oraz bardzo miłą atmosferę!

Danuta Czyż – doradca zawodowy

 

                                                                                                         


ZSP Nowe © 2021
Skip to content