WIELKANOCNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

11 kwietnia 2017 roku w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM uczniowie klasy II technikum wraz z opiekunem – panią  Małgorzatą Olszewską-Krupicz odwiedzili dwie grupy przedszkolne – Smerfy oraz Gumisie, aby przybliżyć dzieciom tradycje związane z Wielkanocą i jednocześnie zachęcić je do obcowania z książką. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych opowiadań i wierszyków o świątecznych porządkach, wielkanocnym zajączku, pisankach czy lanym poniedziałku. Dowiedziały się również, jakie produkty powinny znaleźć się w wielkanocnym koszyku i co symbolizują. W ramach podsumowania dzieci odgadywały zagadki i otrzymały nagrodę od wielkanocnego zajączka – wielkie cukierki z krepy, w których znajdowały się …cukierki!!! Na zakończenie przedszkolaki otrzymały szablony jajek, które ozdabiały samodzielnie lub z pomocą starszych koleżanek.

Dziękujemy dzieciom oraz paniom: Maryli Wendowskiej i Jolancie Binerowskiej za zaproszenie, poczęstunek i piękne – ręcznie wykonane podziękowanie za spotkanie.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content