WIZYTA BIOMEDYCZEK W SLW BIOLAB

 

W czwartek, 24 stycznia grupa biomedyczek z II klasy Liceum Ogólnokształcącego miała okazję zwiedzić Weterynaryjne Laboratorium Diagnostyczne w Ostródzie.Jest to pierwsze w Polsce, prywatne laboratorium, które zajmuje się diagnostyką weterynaryjną chorób drobiu, trzody, bydła oraz zwierząt towarzyszących oraz prowadzi badania wody, środków żywności  i żywienia zwierząt.

Przywitał nas właściciel BIOLAB, lekarz weterynarii – Pan Henryk Szubstarski, który przy kawie opowiedział o funkcjonowaniu firmy. Następnie oprowadzał nas po laboratoriach, i w bardzo przystępny sposób tłumaczył całą procedurę wykonywania badań. Wraz z wychowawczynią – Panią Ewą Fankidejską – poznawałyśmy losy próbek, które klient powierza do zbadania. Przechodząc przez kolejne pomieszczenia – mogłyśmy zobaczyć, w jaki sposób są one przygotowywane do badań bakteriologicznych i serologicznych, jak wykonuje się posiewy, hoduje pożywki, przechowuje próbki. Poznałyśmy rodzaje testów, stosowanych do wykrywania drobnoustrojów. Mogłyśmy również przyjrzeć się badaniu mięsa na obecność włośnia krętego „Trichinellaspiralis”, jednego z groźniejszych pasożytów człowieka.

W bardzo dobrych nastrojach, choć zmęczone – ale pełne wrażeń wróciłyśmy do domu.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content