Wizyta w LPP i PORD

Wtorek (4 kwietnia) był dniem wrażeń dla logistyków, którzy odbyli wycieczkę do Pruszcza Gdańskiego i Pszczółek.

W Pruszczu Gdańskim uczniowie zapoznali się z pracą centrum dystrybucyjnego LPP (Lubianiec Piechocki Partnerzy).

LPP SA to jedna z nielicznych polskich firm, która w niespełna kilkanaście lat stała się liderem w swojej branży i stworzyła 5 wiodących marek odzieżowych (Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay). Jest firmą zajmującą się projektowaniem i dystrybucją odzieży nie tylko w Polsce, ale i za granicą (kraje Europy Centralnej, Wschodniej, Zachodniej, Bałkany i Bliski Wschód). Główną siedzibą LPP jest Gdańsk. Spółka jest właścicielem największego i najnowocześniejszego centrum dystrybucyjnego odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej zlokalizowanego w Pruszczu Gdańskim. Dzięki zakończonej w 2015 roku modernizacji i zastosowaniu zaawansowanych technologii obsługuje ono jednocześnie 1163 salony, wysyłając do sprzedaży nawet 1.200.000 produktów dziennie. W magazynach wysokiego składowania znajduje się 740 000 miejsc do składowania opakowań.

Drugim punktem programu była wizyta w  ODTJ Autodrom Pomorze. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy to kompleks wybudowany przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego z siedzibą w Gdańsku. Na terenie 8-hektarowego obiektu kierowcy znajdą się: najdłuższy na Pomorzu tor kartingowy o długości 1047 m, tor ziemny (quadowy)  i 2 płyty poślizgowe.

Po zapoznaniu się z ofertą ośrodka była wisienka na torcie…. możliwość jazdy gokartami.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content