Wizyta w przedsiębiorstwie handlowym

17 czerwca odbyła się wycieczka do Leroy Merlin w Bydgoszczy. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie kl. III T, kształcący się w zawodzie technik handlowiec i kl. II ZSZ, kształcący się w zawodzie sprzedawca.

W trakcie wizyty uczniowie odbyli rozmowy z trzema pracownikami marketu. Specjalistka od zasobów ludzkich (tzw. personalna) przedstawiła historię firmy, jej misję, organizację i zasady rekrutacji nowych pracowników. Kierownik działu drzewnego i narzędzi przypomniał, na przykładzie Leroy Merlin, zasady funkcjonowania na rynku sklepów wielkopowierzchniowych, a kierownik działu budowlanego omówił narzędzia promocji w LR.

Kolejnym punktem programu było zapoznanie się z ofertą handlową placówki – 13 działów handlowych, rozplanowaniem sali sprzedażowej i zaplecza, w szczególności magazynu.

Wizyta została zorganizowana w ramach projektu pn.: „Dobre kształcenie – lepszy start zawodowy V”.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content