WORLD TALKS

W przedostatnim tygodniu września gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy Tamuna Dgebuadze (Gruzja), Su Wei Chung (Tajwan) oraz Hitchy El (Maroko) w ramach programu WORLD TALKS (AIESEC Polska Komitet Lokalny Toruń). Codziennie  prowadzili oni zajęcia w języku angielskim z uczniami  klas technikum i liceum. Dzięki warsztatom  mogliśmy poznać kulturę, religię, historię i potrawy takich państw jak Maroko, Gruzja czy Tajwan. Uczniowie mieli też okazję do nauki języka poprzez gry i zabawy w grupie. W piątek wybraliśmy się na krótką wycieczkę do Gniewu i Piaseczna. Wolontariusze z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii związanej z Gniewskim Zamkiem. Po powrocie z wycieczki udali się do Urzędu Gminy w Nowem,  gdzie spotkali się z wiceburmistrzem naszego miasta Zbigniewem Lorkowskim, który wręczył naszym gościom pamiątki związane z  regionem. W sobotę o godzinie 12 pożegnaliśmy naszych gości, którzy udali się do kolejnej polskiej szkoły.

Chcieliśmy bardzo podziękować naszym uczniom Klaudii Kamińskiej, Pawłowi Gapińskiemu, Tomkowi Semrau, a przede wszystkim ich rodzicom Państwu Kamińskim, Gapińskim i Semrau za przyjęcie, goszczenie wolontariuszy w swoich domach oraz opiekę, którą sprawowali nad nimi każdego dnia.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content