Wycieczka do radia i redakcji gazety

Dziennikarstwo – zawód czy pasja? Z takim zapytaniem uczniowie klas dziennikarsko-medialnych i inni pasjonaci tej profesji udali się w czwartek do bydgoskiego radia „Kultura” i redakcji „Gazety Pomorskiej”. Działające przy Miejskim Centrum Kultury internetowe radio jest dzieckiem prawdziwych pasjonatów dziennikarstwa i muzyki. Prowadzący poranny program ”Rozmowy twarzą w twarz” pan Szymon nie tylko zaprosił uczniów do wspólnej rozmowy na antenie, ale i opowiedział o sekretach tego ,jak się okazuje,  trudnego zawodu. Dyspozycyjność, brak wolnego czasu, nienormowane godziny pracy… Można by długo wyliczać. Pan Szymon opowiadał jednak z taką pasją i przekonaniem, że trudno było nie zauważyć, że praca ta pochłania go bez reszty. Uczniowie mieli okazję zwiedzić także budynek i zobaczyć,  jak funkcjonuje jedyne w Bydgoszczy kino studyjne „Orzeł”.

W redakcji „Gazety Pomorskiej” dziennikarze poznali nas przede wszystkim z programem „Millenium”, w którym tworzony jest dziennik, pokazali w praktyce warsztat pracy a także zwrócili uwagę na najtrudniejsze aspekty bycia dziennikarzem. Odwiedziliśmy newsroom i przekonaliśmy się, że w XXI wieku najważniejszym narzędziem pracy dziennikarza jest telefon. Dziennikarze chętnie odpowiadali także na pytania dotyczące zawodu. Także w ich przekonaniu dziennikarzem nie jest się z zawodu, ten zawód trzeba wykonywać z pasją!

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w kinie. Obejrzeliśmy jakże krwawą ekranizację „Makbeta” a potem rozanieleni  świąteczną atmosferą stworzoną w galerii handlowej udaliśmy się do domu.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content