WYZWANIE ORNITOLOGICZNE… na cały rok

Jak obserwować ptaki, aby ta pasja przyniosła korzyści nauce i… własnemu zdrowiu?
„Wypatrzenie” jak największej liczby ptaków w nowym roku to wyzwanie dla ornitologów i amatorów.  W wyzwaniu „Wielki Rok” każdy bije własne rekordy. Nie chodzi tylko o podglądanie i cieszenie się się ptasią obecnością, ale przede wszystkim o naukę rozpoznawania gatunków. Dlatego też proponuję wszystkim uczniom i nauczycielom również, którzy chcą obserwować ptaki, przystąpienie do tego interesującego projektu. Każdy ma do wyboru cztery „pakiety”: dla początkujących (zaobserwowanie i rozpoznanie 12 gatunków rocznie), dla średniozaawansowanych (52 gatunki rocznie), dla zaawansowanych – 100 gatunków, dla twardzieli – 365 gatunków rocznie. Ptaki można obserwować zawsze i wszędzie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na Google Classroom. Zdjęcia zaobserwowanych ptaków, z podaniem ich nazw gatunkowych oraz czasu i miejsca obserwacji, proszę przesyłać za pośrednictwem Google Classroom.  Efekt mojej pierwszej obserwacji na zdjęciu.
Piotr Kalinowski

ZSP Nowe © 2021
Skip to content