XXI Olimpiada Informatyczna

olimpiada_informatycznaOlimpiada Informatyczna jest olimpiadą przedmiotową organizowaną przez Fundację Rozwoju Informatyki pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej i we współpracy z najlepszymi uczelniami informatycznymi kraju. Finaliści Olimpiady mają ułatwiony wstęp na wszystkie czołowe uczelnie informatyczne w kraju, a zwycięzcy reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych. Olimpiada Informatyczna należy do czołowych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Zewnętrzną miarą sukcesu każdego przedsięwzięcia są sukcesy jej uczestników. Co roku zwycięzcy danej edycji reprezentują Polskę w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej i innych międzynarodowych konkursach informatycznych. W klasyfikacji medalowej wszechczasów Polska zajmuje czwarte miejsce po światowych potęgach: Chinach, Rosji i USA. Finaliści Olimpiady należą do najlepszych studentów w uczelniach, w których studiują, a po skończeniu studiów stają się światowej klasy naukowcami, pracują w najlepszych polskich i światowych firmach informatycznych, jak też z powodzeniem prowadzą własne firmy informatyczne. Będziemy wdzięczni za zainteresowanie uczniów Olimpiadą Informatyczną. Zawody I stopnia ruszają już 7.X.2013 r. Szczegóły dotyczące udziału w Olimpiadzie i jej przebiegu znajdują się na stronach www.oi.edu.pl. Zapraszamy!


ZSP Nowe © 2021
Skip to content