XXX OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

oweW minionym tygodniu odbył się I etap (szkolny) XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Organizatorem merytorycznym i patronem OWE jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody.

Tematyka Olimpiady obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także ochroną i kształtowaniem środowiska zawartych w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii i fizyki.

Więcej informacji na stronie http://ekoolimpiada.pl

W I etapie udział wzięło 52 uczniów: 25 uczniów Liceum Ogólnokształcącego, 23  uczniów Technikum i 4 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Warunkiem zakwalifikowania się do etapu II (okręgowego) było uzyskanie minimum 80 % poprawnych odpowiedzi w teście pisemnym czyli 40 pkt.

Takie wyniki uzyskała trójka uczniów z Liceum Ogólnokształcącego: Krzysztof Mirota, Karolina Krupa i Bartosz Wojtinek z kl. II a, którzy będą reprezentować szkołę 18 kwietnia br na szczeblu okręgowym w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


ZSP Nowe © 2021
Skip to content