Zajęcia Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy

25 maja przedstawiciele Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy – pani Dagmara Owsianik oraz pan Marcin Błażkow przeprowadzili w szkole zajęcia na tematy: Dokumenty aplikacyjne, wizerunek w InternecieDiagnoza predyspozycji zawodowych.      

Uczniowie klasy III c ZSZ dowiedzieli się, że dokumenty aplikacyjne powinny być przemyślane, dostosowane do konkretnej oferty pracy. W żartobliwej formie zwrócono im uwagę na najczęściej występujące w tym zakresie błędy.     

Natomiast uczniowie klasy  II a LO oraz klasy III Technikum wypełniali testy (Kwestionariusze Zainteresowań Zawodowych dla Młodzieży) dzięki czemu poznali poziom swoich zainteresowań w 11 kategoriach: badawczej, artystycznej, przedsiębiorczej, handlowej, mechanicznej, społecznej, opiekuńczej, perswazyjnej, realistycznej, komunikacyjnej, konwencjonalnej.

Otrzymane raporty warto skonsultować z rodzicami, znajomymi, doradcą zawodowym.

Dziękuję za współpracę przedstawicielom MCIZ oraz pani Annie Suberlak z PPP w Nowem.

Danuta Czyż – doradca zawodowy

 


ZSP Nowe © 2021
Skip to content