Zajęcia na temat prawa pracy

18 maja 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. W pierwszej części wystąpienia pan Kamil Nyckowski zapoznał młodzież z zadaniami i funkcjami  instytucji, którą reprezentuje, następnie przeszedł do omawiania praw i obowiązków pracowników oraz pracodawców. Szczególna uwagę zwrócił na obowiązek przestrzegania przez obydwie strony zasad bhp.  Uchybienia w tym względzie mają bowiem najbardziej tragiczne i często nieodwracalne skutki. Młodzież otrzymała także wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy: ” Moja pierwsza praca” oraz „Prawo pracy – pierwsze kroki”.

Bardzo dziękujemy za  przeprowadzenie interesujących zajęć.

Danuta Czyż – szkolny doradca zawodowy  

Link do strony internetowej Państwowej Inspekcji Pracy https://www.pip.gov.pl/                                                             

 


ZSP Nowe © 2021
Skip to content