Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia,  uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i pracownicy szkoły.

Data 26 czerwca 2020 r. zostanie przez wszystkich zapamiętana nie tylko jako zakończenie roku szkolnego 2019/20, ale przede wszystkim, jako wyjątkowy czas, kiedy to od 12 marca 2020 roku ogłoszono zwieszenie zajęć edukacyjnych w całej Polsce. Pandemia koronawirusa zburzyła świat, jaki znaliśmy dotychczas. Jednocześnie rozpoczęła procesy, których skutki możemy odczuwać bardzo długo. Wszyscy jesteśmy uczestnikami przełomowego momentu – zastanawiamy się, jak pandemia wpłynie na nasze dalsze życie. W jaki sposób zmieni sytuację w szkołach, na rynku pracy?

Dziś w niecodzienny sposób, w imieniu własnym i całego grona pedagogicznego, żegnam absolwentów Szkoły Branżowej. Gratuluję wszystkim ukończenia szkoły i życzę, aby w przyszłości, każdy z Was znalazł satysfakcjonującą pracę dla siebie oraz miejsce w życiu – na miarę ambicji i marzeń.

Uczniom, którzy rozstają się ze szkołą na czas wakacji, gratuluję osiągnięć na różnych płaszczyznach, nabycia nowych umiejętności w zdalnym nauczaniu oraz wiedzy. Życzę bezpiecznego wypoczynku i rozsądnej dawki szaleństwa. 

Niezależnie od rozwoju sytuacji związanej z epidemią mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w szkole i będziemy mogli wrócić do lekcji, ciekawych spotkań, imprez szkolnych, wyjazdów i wydawałoby się zwykłych czynności.

Wszystkim Państwu nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły dziękuję za pracę, ale również za serce tak często okazywane naszym  uczniom . To dzięki Państwa wysiłkom, wsparciu i zaangażowaniu kończymy miniony, trudny rok szkolny z sukcesem, ciesząc się, że wyszliśmy wzmocnieni i bogatsi w nowe doświadczenia. Pandemia pokazała, jak ważne jest odnalezienie się w sytuacji niepewności, w sytuacji zmiany.

Słowa podziękowania i życzenia kieruję również do Rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą.

Wszystkim Państwu życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku, wielu niezapomnianych przygód podczas wakacji. Wyrażam nadzieję, że wakacyjna przerwa pozwoli zebrać siły, by w nowym roku szkolnym z podwójną energią przystąpić do pracy

Dyrektor szkoły

Eleonora Lewandowska

 


ZSP Nowe © 2021
Skip to content